Akcioni dani roditelja i stručnjaka

27 Jun Akcioni dani roditelja i stručnjaka

Akcioni dani roditelja i stručnjaka, tradicionalna aktivnost Saveza MNRO Srbije koja se veoma uspešno realizuje već nekoliko decenija, održana je u Vrnjačkoj banji 24-25.6.2024.godine. Akcioni dani su programska aktivnost koju realizujemo uz podršku Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, Sektora za zaštitu osoba sa invaliditetom. Učestvovali su predstavnici velikog broja udruženja članova Saveza koja su predstavila svoj rad u proteklom periodu, sa akcentom na inovativne programe u okviru kampanje. ”Srbija bez barijera”. Gosti predavači bili su Tanja Đorđević, koja je prezentovala način rada i iskustva iz Norveške, iz Osla, i Alma Strujić, koja je predstavila značaj prevencije u nastanku hroničnih bolesti. U radnoj atmosferi, uz visoku motivisanost svih prisutnih, sva predavanja i prezentacije bili su inspirativni i pokretali su učesnike na razmenu ideja i diskusiju. Pokrenute su ideje za ostvarivanje partnerstava i zajedničkih aktivnosti u budućem radu Saveza i udruženja. Akcioni dani roditelja i stručnjaka kategorisani su u Komori socijalne zaštite kao Nacionalna konferencija.

Ispred resornog ministarstva, svečanom otvaranju i radnom delu prisustvovala je Julijana Stanisavljević, kojoj su nakon obraćanja uručene zahvalnice, a u ime Opštine Vrnjačka banja prisutnima se obratio Dragan Milenković, član Veća. Uvodničar i moderator bila je Marijana Taranović Todorović, Sekretar Saveza MNRO Srbije.

Programske aktivnosti realizuju se u okviru kampanja #Srbijabezbarijera i #Inkluzivna Srbija.